איך לעשות קסמים

 

  

קסמים, מעצם ההגדרה שלהם, מיועדים לפתח את הדמיון שלנו. יחד עם ההתפעלות שכל קוסם לילדים מעורר, עולה תמיד שאלה משמעותית אחת: כיצד בדיוק התרחש הפלא הזה מול העיניים שלנו? התשובה הפשוטה היא שקשה מאד לגלות לבד את סוד הקסמים הגדולים, וזה למעשה סוד הקסם שלהם. אז מה ניתן לעשות כדי לדעת איך לעשות קסמים? ומתי זה מומלץ? במאמר הבא אנסה לסקור כמה דרכים ללימוד עצמי של קסמים.

 

איך לעשות קסמים: כך לומדים במאה ה-21

 

:אינטרנט, יוטיוב

זה לא סוד שהאינטרנט הפך במהלך השנים לכלי המרכזי דרכו אנחנו פועלים, וגם כן לומדים הרבה מאד דברים. גם קסמים ניתן ללמוד באמצעותו. אתרי קוסמים, או כאלה המוקדשים לאומנות הזו, יכולים לפרט במדריכים מקצועיים, צעד אחר צעד, מהם השלבים הנדרשים ליצירת הקסם המושלם. אופציה אחרת, נפוצה לא פחות, היא לצפות בסרטונים המדגימים כיצד לעשות את הקסם, למשל באמצעות יוטיוב. והרי ידוע כבר כי סרטון אחד עשוי להיות שווה יותר מאשר אלף מילים.

לדוגמא ניתן לבקר באתר שלי בו ישנם יותר מ20 סרטונים המלמדים קסמים יפים ופשוטים שכל אחד יכול להכין ולעשות בבית:

לסרטונים לחץ כאן

הבעיה העיקרית בהרבה מדריכים היא שזה לא תמיד פשוט להצטייד באביזרים הנחוצים והמתאימים ביותר לביצוע קסם ספציפי. בנוסף, אופן ההתנסות כאן הוא אישי במהותו, יש שיגידו שאפילו "טכני", כלומר לומדים רק את הטריק עצמו ולא את כל דרך ההצגה שלו, דבר שחשוב אולי אפילו יותר.

 

המוצרים שיראו לכם איך לעשות קסמים

 

אופציה אחרת היא לרכוש ערכות קסמים מקצועיות, אשר זמינות בחנויות הצעצועים, בחנויות אביזרי קוסמים ועוד. ערכות שכאלה כוללת בתוכן את כל האביזרים הנדרשים לעשיית עשרות קסמים, יחד עם הוראות ספציפיות לכל קסם וקסם, שרטוטים וכיוצא בזה. העיקרון כאן הוא שצריך לתרגל לא מעט פעמים קסם עד שניתן לבצע אותו בצורה מוצלחת, אך ההשקעה משתלמת לה, בסופו של יום.

את הערכות האלה ניתן להעניק בתור מתנה, אם כי חשוב לבחון במעמד הרכישה מיהו קהל היעד, וזאת מכיוון שישנן ערכות המראות איך לעשות קסמים ברמות מורכבות שונות לחלוטין. על הערכה יופיע לרוב פירוט של הגילאים שהיא מיועדת עבורם, מה שיעיד הן על רמת האפקט של הקסמים והן על רמת הקושי לבצע אותם. דרך נוספת היא לגשת לחנויות קסמים שונות, כגון "זמיר טריקים" הנמצא ברמת גן, "מרכז הקסמים" הנמצא באלנבי ועוד רבים המפוזרים במקומות שונים בארץ, שם ניתן לראות ולקנות קסמים ביחידים ולקבל הסבר מפורט מהמוכר.

 

איך לעשות קסמים: המומחים מסבירים

 

עם כל הכבוד לסרטונים או למדריכים, רבים יטענו כי הדרך היעילה היחידה ללמוד את מלאכת הקוסמות היא באמצעות הדרכה ישירה של קוסמים מהשורה הראשונה. יש כיום לא מעט קוסמים אשר מעבר למופעי קוסמות מושקעים, גם עורכים סדנאות קוסמים. אלה מיועדות לקהלי יעד נרחבים, אשר משפיעים גם על המורכבות של כל קסם וקסם - ישנן סדנאות לילדים, אך לעומתן כאלה המויעדות לקהל יעד מבוגר הרבה יותר. זו הסיבה בגינה הסדנאות עשויות להיות אטרקציה מצוינת בימי הולדת לילדים, למשל, אך גם במסיבות רווקים או רווקות.

דוגמא לסדנאות מסוג זה ניתן למצוא אצל קליוסטרו הקוסם, קוסם ותיק שמלמד ומחנך קוסמים רבים בארץ:

 

לדוגמאות לחץ כאן

 

אפשרות נוספת ולא פחות טובה היא ספרי קסמים, אומנם תרבות הספרים קצת יותר מיושנת בימנו, אך דווקא בשל כך ניתן למצוא היום במחירים זולים יחסית ספרי קסמים המפרטים ומלמדים קסמים שונים, ברמות שונות ובצורה נרחבת. ניתן גם להזמין ספרים מחו"ל במחירים מצחיקים (לקוראי אנגלית).

לסיכום, כדי ללמוד איך לעשות קסמים אפשר בימנו פשוט ללמוד, לחקור ולקרוא. הסוד האמיתי הוא לתרגל, לתרגל ולתרגל. כדי שגם אם למדת איך לעשות קסם אחד, תציגו אותו בצורה מושלמת.

 

  

 

לבלוג שלי, לחצו כאן

 

 

איך לעשות קסמים
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page

להזמנות ובירורים התקשרו

0546562665