קסמים לילדים

 

במאמר זה אעסוק בקסמים לילדים אותם יכולים הילדים לבצע בעצמם. כל קסם בנוי משני חלקים, החלק הראשון הוא האפקט – החלק המפתיע של הקסם אותו רואה הצופה. החלק השני הוא המתודה (השיטה) – איך מתבצע הקסם. התפקיד של הקוסם הוא להראות את האפקט ולהסתיר את המתודה ובצורה זו למקסם את התדהמה של הצופים.

 

קסמים לילדים עובדים בדיוק באותה הדרך, הבעיה עם ילדים היא שמהרבה סיבות חיוביות כגון תמימות, התלהבות ורצון להרשים, קשה להם מאוד להסתיר את המתודה והם מבצעים את האפקט בצמוד למתודה ולרוב בצורה החושפת אותה.

 

על כן עוד לפני שהתחלנו לדבר על סוגי קסמים לילדים, חשוב להדגיש שכדי ליצור את האפקט המרשים של הקסם יש להפנים את הצורך בהסתרת המתודה. חשוב גם לזכור ולהזכיר לילדים, כל היופי בקסם הוא העובדה שאנחנו לא מגלים אותו, זה מה שנותן לו את הכוח ואת המסתוריות שלו. ברגע שנגלה את דרך הביצוע של הקסם (המתודה) לצופה, הוא יאבד עניין בקסם וזה יראה לו פשוט וטריוויאלי.

 

אם זה המצב אתם יכולים לשאול את עצמכם מדוע אני מלמד קסמים באתר שלי ואיך זה מסתדר עם הצורך לשמור על סודות הקוסמים? התשובה היא שאין בעיה עם לימוד קסמים. ניתן למצוא סרטונים והדרכות על לימוד קסמים כמעט בכל מקום בעולם, השאלה היא התזמון והרצון. התזמון – אני לא מלמד אחרי שאני מבצע את הקסם לצופים. הרצון – אני מלמד את מי שמתעניין, חוקר, מחפש ומוצא קסמים ללמידה.

 

אז חזרה לנושא שלנו, קסמים לילדים – קסמים שילדים יכולים לבצע. האמת היא שיש המון קסמים שילדים יכולים לבצע, כל מה שנדרש הוא הרבה אימון ופיתוח שליטה בידיים ובגוף. לדעתי כדאי להתחיל בקסמים שלא דורשים הרבה אביזרים נלווים, לדוגמא ניתן לבצע קסמי גומיות. גומיות הן אביזר מצוין כיוון שהן קלילות, אלסטיות וזמינות בכל מקום. אפשר להעלים גומיות, לחבר ולשחרר אותן בצורה קסומה, להקפיץ אותן ועוד ועוד.

אתם מוזמנים להיכנס לאתר שלי וללמוד קצת קסמים פשוטים שכל אחד יכול לעשות, בעיקר ילדים:

 

ללימוד קסמים - לחצו כאן

 

כלי נוסף ומצוין הוא כמובן קלפים, יש אינספור קסמי קלפים, שמשתמשים במספר עקרונות בסיסיים שמאפשרים למצוא קלף שנבחר ע"י מתנדב בהמון המון ווריאציות. היופי בקסמי הקלפים הוא שזה תחום ללא תחתית, למי שמתעניין בתחום ניתן להתחיל בדברים פשוטים ולהגיע לרמות באמת מדהימות כגון של הקוסם הזה -

 

https://www.youtube.com/watch?v=N5frj2No_nc

 

ואל תשכחו, הסוד בקסמים הוא באמת אימון, אימון, אימון, קודם כל לבד, אחר כך מול מראה, אחר כך אולי לצלם בפלאפון ולהסתכל (אפשר ללמוד המון מלראות את עצמנו בסרטון וידיאו). רק אחרי כל השלבים האלו, כשהקסמים נעשים בבטחה, ניגש לבצע אל מול אנשים. כדאי להתחיל עם קהל מפרגן כגון משפחה וחברים ורק לאחר מכן לעבור להופעות מול זרים.

 

אז שיהיה בהצלחה והכי חשוב אל תפחדו להתחיל ולנסות.

 

הכותב הינו חן הקוסם, קוסם לילדים מזה 15 שנה, נשוי וגר בגבעתיים.

 

לבלוג, לחצו כאן

רעיונות ליום הולדת - עשה זאת בעצמך
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page

 054-6562665