מפעילים ליום הולדת לילדים
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page

להזמנות ובירורים התקשרו

0546562665

מפעילים ליום הולדת לילדים

 

כששואלים אותי מה ההבדל בין מפעילים לילדים לבין מפעילים ליום הולדת לילדים אני מראש מניח שכל המפעילים לילדים שעובדים בארץ הם מפעילים ליום הולדת לילדים. האם יש באמת הבדל בין התחומים, הפעלת ילדים והפעלת ימי הולדת לילדים? לדעתי יש הבדל לא קטן והוא מתבטא בשאלת מטרות ההפעלה.


המטרה של מפעילים ליום הולדת לילדים שונה מהמטרה של הפעלת ילדים רגילה בכך שהיא שמה דגש על ילדי יום ההולדת. זהו האירוע שלהם, הם ה"לקוח" ולכן חשוב לנו מאוד שהם ייהנו מההפעלה בצורה המקסימאלית.

 

המטרה של הפעלת ילדים רגילה היא לתת לכל הילדים את אותה החוויה בדיוק, מופע קסמים, מופע ליצנות, חוויות ספורט או חוויות אחרות דומות. מבחינה זו יש משהו פשוט ושוויוני יותר בהפעלת ילדים שהיא לא הפעלת יום הולדת לילדים.

 

לעניות דעתי אין בעיה עם העובדה שילדי יום ההולדת מקבלים תשומת לב רבה יותר מהמפעילים ליום הולדת לילדים, אך חשוב שתשומת לב זו תהיה מידתית ולא תפגע בשאר הילדים שמהווים את אורחי יום ההולדת והנאתם חשובה לא פחות. אפשר לייחד את ילדי יום ההולדת על ידי כיסא יום הולדת מקושט, אפשר לתת לילדי יום ההולדת זר או פריט לבוש מיוחד שקשור להפעלה (בהפעלת קוסם ליום הולדת הם יהיו קוסמים ובהפעלת פיראטיים הם יכולים להיות מנהיג החבורה). דרך נוספת בה מפעילים ליום הולדת לילדים יכולים לתת תשומת לב לילדי יום ההולדת היא לאפשר להם להיות העוזרים שלהם. הם יכולים לחלק את הפרסים, לבחור את הילדים ולהחליט מה תהיה הפעילות הבאה.

 

כשפונים אליי מפעילי ילדים בשאלה איך לבנות את האיזון בין ילדי יום ההולדת לשאר הילדים בצורה נכונה, אני ממליץ לנסות וליצור חוויה אחת לפחות בה ישתתפו כל הילדים. זה יכול להיות למשל: להצליח קסם, להיות בתוך בועת ענק, או לזכות במדליה. העיקר לקבל חוויה של הצלחה, חוויה של יחס מהמפעיל/ה, ולצאת מיום ההולדת עם רצון שאותם המפעילים ליום הולדת לילדים יבואו גם ליום ההולדת שלהם.

חשוב גם לזכור שכשמדובר בילדים אנחנו כמפעילים ליום הולדת לילדים מהווים גם דמות חינוכית וזה בסדר להציב גבולות, להגיד שמשהו לא נעים לנו או שהיום זה יום שמיוחד לילדי יום ההולדת ולכן הם מקבלים יותר תשומת לב. האני מאמין שלי הוא שצריך רק להגיד את הדברים עם הרבה סבלנות ולא להתבייש להסביר למה.

.

 

לבלוג שלי, לחצו כאן