גילו גילו נא - יום הולדת הנה בא

 

ימי הולדת לילדים הפכו מזמן למיני אירוע, בצד הרצון לתת לילדים שלנו חוויה שמחה, עוצמתית ומחזקת, אנו רוצים גם להימנע מההתמודדות עם 40 ילדים בגילאים שעדיין מבקשים מאיתנו שנפעיל אותם.

אציין רק שהימים האלו ספורים, אז כדאי לנו גם לנסות וליהנות מהם. לפני שנרגיש הם כבר בקושי ירצו שנהיה בבית בזמן המסיבה שהם יארגנו לחברים שלהם, שלא לדבר על העתיד הקצת יותר רחוק בו הם יבקשו מאיתנו לעשות ביביסיטר על הילדים שלהם, כדי שהם יכולו לצאת ולחגוג קצת לבד – גם זה יגיע.

 

בינתיים אנחנו מוצאים את עצמנו בדילמה של איזה אירוע לעשות? כמה כסף להוציא? והאם לעשות את זה בבית או בחוץ?

במאמר זה אנסה לתרום מעט מהניסיון שלי כקוסם לילדים ולתת סקירה קצרה על סוגי ההפעלות שקיימות, מחירים והמלצות. כבר אציין כי קיימים מספר אתרים שמרכזים מפעילים והפעלות שונות, אני אישית ממליץ על אתר מסי, אתר מסודר, נוח ויעיל שמציג את כלל האפשרויות השונות.

 

קוסמים ליום הולדת – בדרך כלל הפעלות של קוסמים מתאימות לגילאים הקטנים יותר 3-8, הסיבה העיקרית היא שמעבר לגילאים הילדים נמצאים בשלב שבו הם כבר לא מאמינים בקוסמים, מעבר לכך שהם לא מאמינים, הם גם לא רוצים ש"יעבדו" עליהם ולכן נוצרת איזו שהיא התנגדות מצדם לקסמים. אני כקוסם ליום הולדת עובד גם עם הגילאים האלו ע"י סדנת קסמים. בסדנה כזו הילדים לומדים לעשות קסמים וזה יכול לעניין אותם, לאתגר אותם ולהוציא אותם עם איזשהו ערך מוסף.

יום הולדת עם קוסם אורכת בד"כ שעתיים ברוטו והמשמעות של כך היא כ90 ד' הפעלה (אם מורידים את זמן ההתארגנות, האוכל והממתקים), משך המופע משתנה בין קוסם לקוסם, המנימום הוא 45ד' מופע, יש קוסמים (אני בניהם) שעושים 70 ד' עם הפסקת התרעננות באמצע.

 

המחירים של קוסמים לילדים נעים בין 500-1400 ₪, רוב הקוסמים לוקחים באזור ה1000. לדעתי אין סיבה אמיתית לשלם את הסכומים הגבוהים של 1400 ₪ במסיבת יום הולדת, זה לא מבטיח דווקא אירוע יותר מוצלח וקוסם טוב יותר. הקוסמים הזולים יותר הם ככל הנראה חסרי ניסיון, יש בזה מן הסיכון אך כולם מתחילים במחירים נמוכים יותר וזה עדיין יכול להיות אירוע מוצלח מאוד – תלוי בקוסם יום ההולדת.

 

ליצני יום הולדת לדעתי ליצנים מתאים לגילאים הקטנים ביותר, מגיל 2 ועד לגילאי 7, ליצנים בדרך כלל עושים הפעלה שכוללת הרבה אביזרים: מכונת בועות, בובת ענק, בלונים, חישוקים, מצנח ועוד המון חפצים שילדים לא נתקלים בהם בחיי היום יום, מה שגורם להפעלת הליצן להיות אטרקטיבית וחוויתית מאוד. ליצנים הם גם דמויות מאוד מצחיקות, טיפשיות וקלילות מה שמקל עליהם את החיבור עם הילדים ואת שבירת כל המחסומים ביניהם.

 

ליצנים עושים בדר"כ הפעלה של שעתיים, אחד היתרונות שלהם הוא שהם לא צריכים להתחיל מופע מסודר והם יכולים לקבל את הילדים מהרגע הראשון עם בובת ענק או עם לבוש מצחיק ומעניין. ההפעלה היא אקטיבית, הילדים קופצים, צועקים ומשחקים, מדובר בפעילות שמאוד מתאים וכיף לעשות בחוץ אך ניתן גם לעשות אותה בפנים במידה ולא מדובר במקום קטן מאוד.

 

מחירי הליצנים נעים בין 500-1500 ₪ כשהמחיר משתנה גם לפי ניסיונו של הליצן וגם לפי כמות הליצנים שמגיעים. מבחינה זו בהפעלה מסוג זה כדאי לדעתי לשלם קצת יותר ולוודא שמגיע גם עוזר ליצן על מנת שיוכלו באמת להגיע לכל הילדים.

 

הפעלות קונספט – מדובר בהפעלות שונות כגון, יום הולדת פיראטים, יום הולדת אבירים, יום הולדת הישרדות, המרוץ למיליון והאח הגדול. בקיצור יום הולדת שכולל הפקה, תפאורה, משימות וריצות.

 

יום הולדת מסוג זה מתאים לגילאים גדולים יותר, זה פתרון מצוין לדעתי לגילאי 7-11, הגילאים בהם עדיין לא עושים מסיבות כיתה ויש צורך בהפעלה מעניינת וקצת יותר בוגרת. הפעלות מסוג אלו ניתן לעשות גם לפי תחומי העניין הספציפיים של ילדי יום ההולדת ולהתאים את האירוע ממש לילדכם. גם ימי הולדת אלו הן בדר"כ שעתיים, אם כי במקרה זה ההפעלה עצמה היא לרוב קצרה יותר ואורכת כשעה.

 

המחירים נעים בין 1000-2000 ₪ כאשר ההבדלים הם בגודל ההפקה, התפאורה והאביזרים וכמות המפעילים שיגיעו.

 

הפעלות חוויתיות – בדומה להפעלות הקונספט מדובר בהפעלות שסובבות סביב חוויה מסוימת, לדוגמא הפעלת קרקס, מעגל מתופפים, יום הולדת סנפלינג, יום הולדת דוגמניות, יום הולדת כדורגל.

 

מדובר בהפעלות שמעבירות בצורה חזקה את החוויות השונות. מתאימות יותר לגילאים הגדולים 9-13 שיכולים יותר להעריך וליהנות מההתנסות מהעולם השונה.

המחירים להפעלות אלו נעים בין 1000-2000 ₪ בהתאם לגודל האירוע וההפקה.

 

מקווה שהצלחתי לעשות קצת סדר בבלאגן, אני בטוח ששכחתי פה ושם סוגי הפעלות שונות אך הן מן הסתם נכנסות בתוך הקטגוריות שפרטתי.

בסוף חשוב לזכור שהכי חשוב הוא שילדי יום ההולדת ייהנו ולכן כדאי להתייעץ איתם ואולי אפילו לחפש איתם את ההפעלות לאירוע שלהם. בעידן האינטרנט קל מאוד להסתכל בסרטונים ולקבל תחושה של ההפעלות ואם רוצים אפשר גם לבקש ולהגיע לצפות באירוע.

 

אז שיהיה במזל טוב.

חן הקוסם.

 

לבלוג של חן הקוסם - לחץ כאן

גילו גילו נא - יום הולדת הנה בא
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page

להזמנות ובירורים התקשרו

0546562665