לימוד קסמים – הסחת הדעה

 

כקוסם לילדים יוצא לי להתקל רבות בשאלה האם אני משתף חיות במופעי. ארנב מהכובע, יונה לבנה שמתעופפת מתוך שק קטן או דג שנעלם מהאקווריום, הרי הילדים אוהבים חיות, וגם המבוגרים יתעניינו יותר בחיה אמיתית.

 

גם אני אוהב בעלי חיים וחושב שהם מוסיפים עניין מיוחד לכל דבר. וזוהי למעשה הסיבה לכך שמעולם לא עבדתי ולא אעבוד עם בעלי חיים במסגרת הופעות הקסמים.

כדי ללמוד קסמים לא צריך ידע מוקדם מראש, צריך להבין מה המשמעות של קסמים, המשמעות היא הסחת הדעה מדבר אחד על מנת להציג דבר אחר. קוסם יודע להפנות את תשומת הלב שלנו למשהו שהוא עושה ובאותו הזמן להסתיר מעינינו את הדבר האמיתי אותו הוא מבצע.

לכן כדי ללמוד לעשות קסמים צריך קודם כל לדעת להסיח דעה. הסחת דעה יכולה להיעשות במספר דרכים:

 

  • זריזות ידיים - ביטוי שכקוסם לילדים אני שומע אותו המון והפך להיות ביטוי רווח בנוגע לכל קסם וקסם, מה שלא בהכרח נכון, זריזות ידיים היא רק כלי אחד להסתרה או הסחת דעה.

 

  • דיבור – כלי מאוד חשוב שיש לקוסם ולכל מסיח דעה הוא הדיבור, בעזרת הדיבור אנחנו יכולים לגרום לאדם לחשוב על משהו אחד כשאנחנו בכלל עושים משהו אחר. בנוסף דיבור מאפשר לנו מרווח זמן שלעתים יכול להיות מאוד קריטי.

 

  • הסתרה – פעמים רבות הקסם נוגע לא למה שרואים אלא דווקא למה שלא רואים. במקרה זה לא מדובר דווקא בזריזות ידיים, ניתן לעשות זאת בצורה מאוד איטית אך פשוט לא להדגיש בכלל את מה שאנו לא רוצים להראות.

 

  • בידור הקהל – קוסם הוא קודם כל מבדר, בדוגמא שלי כקוסם ומפעיל לילדים, אני מנסה לגרום ליום הולדת של ילדים להיות אירוע מעניין וחווייתי. המטרה שלי היא דבר ראשון לדאוג להצחיק את הילדים, לעניין אותם ולאתגר אותם. במקרה זה אני משתמש פעמים רבות בבידור והצחקת הילדים כדי להסיח את דעתם.

 

חשוב לי לציין כי קסמים הינם הסחות דעת מתוחכמות וכי לא מספיק רק להסיח את הדעה אלא צריך גם לחדד ולשפר את הכישורים הטכניים והביצועיים שלנו ולדעת להשתמש באלמנטים נכונים ומתאימים לביצוע הקסם, עם זאת, קיימים קסמים שהם פשוטים יותר ושאותם כל אחד יכול לבצע ע"י אימון קל בלבד.

 

אתן לסיום דוגמא מאוד פשוטה להסחת דעת שאני אוהב לעשות כקסם לילדים במפגשים חברתיים כאשר אין לי ציוד או דברים שהכנתי מראש.

הקסם הוא מאוד פשוט, חתיכת 'טישו' העוברת מיד ליד כאשר צריך לנחש באיזו יד הוא נמצא. קסם שאני בטוח שכולם מכירים ונתקלתם בו בעברכם.

 

הקסם מתרחש כאשר לאחר פעם או פעמיים שהילד מנחש באיזו יד נמצא ה'טישו', לפעמים צודק ולפעמים טועה, בפעם הבאה אני מעלים את ה'טישו' והוא לא נמצא באף אחת מהידיים.

 

הטריק הינו פשוט, בזמן שאני מפגיש בין הידיים, אני זורק את ה'טישו' מעל הראש של הילד, מכיוון שמדובר ב'טישו', לא נשמע כל רעש, מכיוון שהילד מתרכז בידיים שלי, הוא לא שם לב לכך שהעפתי אותו מעל לראשו. מה שמצחיק את כל הסובבים ולא מובן רק למי שיושב ממולי.

 

מדובר כמובן בדוגמא מאוד פשוטה ומופשטת אך היא מעבירה את המסר – הצגת דבר אחד, הסתרת דבר שני, שימוש באלמנט מתאים וכמובן שדיבור תוך כדי יכול רק לעוזר להסחה.

 

מקווה שעזרתי, לקריאה נוספת אתם מוזמנים להיכנס לאתר שלי www.mybirthday.co.il

 

 או לחפש אותי בפייסבוק https://www.facebook.com/chenhakosem.

 

הכותב הינו חן הקוסם – קוסם לילדים, בן 29, ניסיון של 15 שנה בהופעות והפעלות לילדים, נשוי ומתגורר בתל אביב.

 

לחזרה לבלוג, לחצו כאן

לימוד קסמים - הסחת דעת
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page

להזמנות ובירורים התקשרו

0546562665