אילו הפתעות ליום הולדת כדאי לקנות?

 

כקוסם ליום הולדת שואלים אותי לא מעט איזה הפתעות ליום הולדת כדאי לקנות. האם כדאי לקנות מספר הפתעות קטנות לכל ילד? או הפתעה אחת גדולה? והאם ההפתעות שהמפעיל ליום הולדת מחלק מספיקות? – בדרך כלל מדובר בהפתעות יחסית קטנות, קעקועים, קסמים קטנים, צמידים, טבעות, ידיים דביקות וכו.

הגישה שאני דוגל בה הינה כי חלוקת הפתעות קטנות ביום ההולדת הן די והותר וזאת ממספר סיבות.

 

הסיבה הראשונה הינה סף הריגוש – דבר ידוע הוא שילדים נוטים להתרגש מחפצים ומתנות אותם הם מקבלים וכי סף התרגשות זה עובר לאחר מספר דקות של משחק, מחקר ושינוי הצורה של החפץ אותו הם קיבלו. מבחינה זו סף הריגוש לא קשור דווקא לגודל הפרס ובטח שלא למחיר שלו, אלא לעצם העובדה כי הוא מעניין ומגרה. יש המון הפתעות יום הולדת שמעניינות ילדים, החלק מקסמים קטנים ועד למטוסים פשוטים להרכבה, מדובר בהפתעות לא יקרות (עד כשקל ליחידה) שלא ייקרו משמעותית את יום ההולדת.

 

הסיבה השנייה- קשורה לעמידות הפרסים, אם נצא מנקודת הנחה שהפרסים שנקנה, גם אם יקרים יותר, לא יהיו חפצים באיכות גבוהה באמת (שהרי מדובר בכ40 פרסים) הרי שככל הנראה לא מדובר בחפצים שיחזיקו לטווח ארוך, בעיקר כשמדובר בילדים שאוהבים לבדוק את קצה גבול היכולת של החפצים שלהם (וטוב שכך, הרי מדובר בחפצים). מבחינה זו אין באמת משמעות אם מדובר בפרסים גדולים או קטנים שכן אלו ואלו לא יאריכו ימים ועיקר השימוש בהם יעשה בשעות הקרובות לאחר סיום יום ההולדת.

 

הסיבה השלישית- הינה שמקרה של ילדים עדיפה הכמות על האיכות – מושג האיכות לא קיים אצל ילדים והם יכולים להתלהב מכל משחק שיש בו עניין, לא משנה להם סוג הפלסטיק, האם מדובר בגומיות מסילקון או אם המוצר יוצר בסין או בגרמניה. כן משנה להם אם הם קיבלו "הרבה" פרסים או פרס אחד. מבחינה זו עדיף לדעתי לחלק הרבה הפתעות יום הולדת, אך חשוב לשים לב שגם כאן אנחנו לא מגזימים ועוברים את סף הריגוש, שהרי אחרי מספר מסוים של הפתעות (לדעתי שלוש אך ניתן להתווכח על כך) אין באמת משמעות למספר הפרסים.

 

הסיבה האחרונה היא כמובן כלכלית – חגיגת יום הולדת לילדים היא דבר יקר ואין סיבה להוציא כספים מיותרים, בעיקר בהתחשב בסיבות שפירטתי למעלה. פרסים זולים ומגוונים ניתן למצוא בבזארים שונים, רחוב מטלון בתל אביב הנו מקום מצויין לחפש בו, המון חנויות ודוכנים אשר מוכרים במחירים שווים לכל נפש ואם מגוון מרשים.

 

טיפ נוסף וחשוב מאוד לדעתי בהפתעות יום הולדת הינו שמירה על אחידות, חשוב וכדאי לחלק לכולם את אותם הפרסים, ניתן אם רוצים להפריד לבנים ולבנות אך ככל שיהיה יותר שוני ייתכן שיהיה יותר ריבים וויכוחים על מי מקבל מה. לכן אני ממליץ לשמור על אחידות בפרסים, זה גם שומר על השוויון ומקל את הבחירה והחלוקה וגם דואג שכל הילדים יהיו שמחים ומרוצים.

אז מזל טוב ובהצלחה.

 

חן הקוסם הינו קוסם לילדים כבר 15 שנה ומומחה להפעלות ילדים, בן שלושים, נשוי וגר בגבעתיים.

 

לבלוג, לחצו כאן

אילו הפתעות ליום ההולדת כדאי לקנות?
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page

להזמנות ובירורים התקשרו

0546562665