קוסם לילדים במרכז
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page

להזמנות ובירורים התקשרו

0546562665

איך הופכים יום הולדת רגילה לילדים לחוויה מחזקת וחיוביות עבורם

 

 

יום הולדת לילדים היא חוויה חשובה לכל ילד וילדה. מדובר בגיל מאוד חשוב וקריטי לילדים, גיל בו הם בונים את התדמית העצמית ואירוע יום ההולדת מהווה עבורם יום חשוב ומרכזי בבניית תדמית זו.

 

הדרך הטובה ביותר לדעתי, כקוסם ליום הולדת, להפוך את חוויות יום ההולדת לחוויה איכותית ומחזקת היא לתת לילדי יום ההולדת את ההרגשה שזה היום שלהם ולשים אותם במרכז העניינים. מבחינה זו קל לי יחסית לתת לילדי יום ההולדת הרגשה מיוחדת ושונה מכל יום אחר בחייהם כיוון שבמופע הקסמים שלי הם מצליחים לעשות קסמים ובעצם הופכים לקוסם/קוסמת בעצמם. מאוד קל להיות מפעיל ילדים או קוסם ילדים במרכז היומולדת ואין ספק שלקוסם ולמפעיל יש תפקיד מרכזי וחשוב, אך חשוב לדעתי לא פחות שגם ילדי יום ההולדת יקבלו תשומת לב רבה ושלא נרגיש שרק הקוסם לילדים במרכז.

 

איזה דברים גורמים לילדים להרגיש שהם נמצאים במרכז? איך משנים קצת את המבנה כך שלא נרגיש שרק הקוסם לילדים במרכז? כפי שכבר כתבתי העיקר הוא תחושת ההצלחה של הילדים, אם הם מצליחים לעשות קסמים, ולא ממש משנה איזה קסמים (להחליף צבעים, להעלים מטפחות או לחבר טבעות) הם זוכים לחוויה של הצלחה. מעבר לזה שמדובר בתחושה סובייקטיבית של הצלחה, יש גם חוויה אובייקטיבית של הצלחה בפני קהל, בפני הגן, הכיתה ובפני ההורים והמשפחה. בנוסף להצלחה של הילדים לבצע קסמים כדאי לאפשר לילדים ל"נהל" במידה מסוימת את יום ההולדת – לחלק את הפרסים, לבחור את הילדים, להשתתף בקסמים. בצורה זו הילדים מקבלים גם אחריות ותפקיד מהותי ביום ההולדת ומורדים במידה מה את ההרגשה שהקוסם לילדים במרכז.

 

חשוב כמובן גם לדעת להתאים את יום ההולדת לילד/ת יום ההולדת הספציפיים. לא כל הילדים אוהבים להיות במרכז העניינים, חלקם ביישנים יותר וחלקם פחות ומבחינה זו לחץ על הילדים להיות מרכז האירוע יכול גם להפוך בקלות לחוויה שלילית וטראומתית. הדרך והעצה שלי להתמודד עם הסיטואציה של ילדים בישנים היא לנהוג כלפיהם בהרבה סבלנות ובלי לחץ מכל סוג שהוא. אפשר לגשת אל הילדים, אם הם לא רוצים לעמוד במרכז הבמה, אפשר לתת להם לבוא לבמה עם הורה או אח גדול וזה בסדר גם לוותר ולתת להם לעשות רק מה שהם מרגישים בנוח לעשות, הרי  בסוף אפשר לסמוך שיהיה את הקוסם לילדים במרכז.

שיהיה בהצלחה, מזל טוב והמון כיף!

 

חן הקוסם, הנו קוסם לילדים, קוסם ליום הולדת מזה 15 שנה, נשוי וגר בגבעתיים.

 

 

לבלוג של חן הקוסם