רעיונות ליום הולדת – עשה זאת בעצמך

 

ימי הולדת יצאו כבר מזמן מנחלתם הפרטית של ההורים והילדים, הזמנתם של מפעילים שונים אומנם כואבת קצת בכיס אבל חוסכת המון כאב ראש ודאגה. סיבה נוספת להזמין מפעיל ליום הולדת, ואולי אפילו משמעותית יותר, הינה הנורמה שהתקבעה אצל הילדים וההורים האחרים, נורמה שלוקחת מאיתנו את הבחירה וגורמת לנו להזמין מפעיל כדי לא להתבלט כשונים.

 

אז למרות שאני קוסם לימי הולדת אני עדיין מאמין בימי ההולדת שההורים והאחים מארגנים. אני חושב שזו יכולה להיות חוויה קסומה ומגבשת לכל המשפחה וגם להפוך ליום הולדת מוצלחת וחווייתית, ולכן החלטתי לכתוב מאמר זה.

 

 אז איך עושים את זה? דבר ראשון אפתח בכך שלא תמיד צריך להזמין את כל הכיתה או הגן, לפעמים יום הולדת רק לבנים או רק לבנות יכול להיות יותר מתאים לגילאים, לתקציב ולסוג האירוע. קבוצות מצומצמות יותר נותנות לנו גם אפשרויות גדולות יותר של פעילויות ומקלות על המארגנים את ניהול האירוע.

 

דוגמאות לרעיונות ליום הולדת לקבוצות קטנות:

 

  • צילום והפקת סרט – הילדים כותבים תסריט, בוחרים לוקיישנים ודמויות, מתחפשים ומכינים סרטון יום הולדת. מאוחר יותר ניתן לערוך את הסרט בכל תוכנת עריכה ביתית (יש גם בווינדוס) ולהביא לכל אחד מהילדים סרט בכיכובו מתנה.

 

  • הקלטת שיר באולפן – ניתן לקחת את הילדים לאולפן הקלטות, העלות לא אמורה להיות גבוהה ביותר, בעיקר אם החוויה היא העיקר ולא תוצאת השיר. הילדים יכולים לשיר, לשמוע את עצמם ולהיות במקום מעניין.

 

  • יום הולדת בישולים – מחלקים את הקבוצה לזוגות ושלשות, מחליטים על ארוחה מפנקת לכבוד יום ההולדת וכל הילדים משתתפים בהכנתה. מדובר כמובן בחוויה חושית, כיפית וקצת מלכלכת - אבל שווה את זה.

 

דוגמאות לרעיונות ליום הולדת לקבוצות גדולות:

 

  • קיימות הקלאסיקות הטובות והבטוחות – הישרדות, חפש את המטמון, יום הולדת משימתית. בימי הולדת מסוג זה נדרשת הכנת שטח מראש אך יותר מכך יש לדאוג להצמיד לילדים מבוגרים שילוו אותם ויוודאו שאף אחד לא נעלם תוך כדי ההסתובבויות. המלצה שלי לבצע במתחם יחסית מתוחם.

 

  • תפוס את הדגל – מחלקים את הקבוצה לשתי תתי קבוצות ולכל אחת יש דגל עליו היא צריכה לשמור. יש לקבוע את חוקי המשחק ועדיף שיהיו כמה שיותר פשוטים וברורים.

 

ניתן להוסיף אקדחי מים קטנים, מלאים בצבע על בסיס מים על מנת להוסיף ריגוש וחווייתיות ליום ההולדת (חשוב רק להודיע להורים על כך מראש על מנת שיביאו בגדים שניתן ללכלך).

 

  • יום הולדת ספורט – מחלקים את הקבוצה לשתי קבוצות או יותר ומארגנים מספר תחרויות ומשחקים מקבילים – כדורגל, מחניים, חיי שרה, משיכת חבל, כדורגל סיני וכו. אירוע מסוג זה הוא מאוד פשוט לארגון והכנה ויכול בקלות גדולה יחסית להיות מוצלח ונזכר.

 

 מקווה שעזרתי קצת ברעיונות ליום ההולדת הקרב ובא, שיהיה בהצלחה...

 

חן הקוסם הינו קוסם מקצועי כ15 שנה, בן 30, נשוי ומתגורר בגבעתיים.

 

לחזרה לבלוג, לחצו כאן

רעיונות ליום הולדת - עשה זאת בעצמך
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page

להזמנות ובירורים התקשרו

0546562665