סרטי קוסמים – סקירה של יום הולדת

 

מי לא אוהב לראות סרטים על קוסמים? כולנו נמשכים לצד המאגי, הפנטסטי ולאחרונה גם הלוגי בסרטי הקוסמים. נראה שהקסם של קוסמי יום הולדת ממשיך ומלווה אותנו גם אחרי שעברנו את שלב מסיבות הכיתה וממשיך להיכנס לחיינו דרך הסרטים והספרים.

קוסמים ומכשפים נמצאים בתרבותנו שנים רבות, מאז ימי הביניים וכנראה שעוד לפני. בעבר נחשבו הקוסמים לבעלי כוחות מיוחדים, "על טבעיים" והם נודעו ביכולות הריפוי והניבוי שלהם, במשך זמן זה קיבלו הקוסמים מקום חשוב גם בספרות, ספר הקסמים הקדום ביותר נכתב באנגליה של המאה השש עשרה. מאז נכתבו עוד ספרים רבים בהם קיימים קוסמים ומכשפים: הקוסם מארץ עוץ, ההוביט, שר הטבעות, אראגון וכמובן הארי פוטר. בהתאם, גם בקולנוע התחילו לצאת סרטי קוסמים כשרובם מתבססים על ספרים, כגון מרלין (מבוסס על אגדות המלך ארתור), אומן האשליות (מבוסס על סיפור קצר מאת סטיבן מילהאוזר - "אייזנהיים אמן האשליות") והיוקרה (מבוסס על ספרו של כריסטופר פריסט – "היוקרה").

 

סרטי קוסמים קלאסיים בעייני הם סרטים שממקמים את הקוסמים ועולמם במרכז הבמה ונותנים לנו להפוך לחלק מהחיים שלהם:

 

קיימים הרבה סרטי קסמים קלאסיים ואנסה לתת כאן סקירה קצרה על כמה מהם:

· "מרלין", סרט משנת 1998 המבוסס על הספר שציינתי ומתאר את אגדתו של המלך ארתור מנקודת המבט של מרלין, קוסם המלך. 

 

·"אומן האשליות", סרט משנת 2006 המתאר קוסם במאה ה19 אשר נלחם על אהובתו ממנה הופרד בשל הבדלי מעמדות. הקוסם משלה ומטעה את הנסיך המקומי שמנסה לשווא לחשוף את סודותיו ובכך משחק לידיו של הקוסם.

http://www.imdb.com/title/tt0443543/?ref_=fn_al_tt_1

 

· סדרת סרטי "הארי פוטר" – סדרת סרטים משנת 2001-2010 המבוססת על ספרי הארי פוטר ומלווה את הילד הקוסם הצעיר שמגלה את עולם הקוסמים, עולם שמתנהל ממש לצדנו, עולם בני האדם, ומבלי שנשים לב אליו. קשה לדמיין היום מישהו שלא מכיר את השם הארי פוטר ואין ספק שגיי קיי רולינג עשתה חסד גדול לכל קוסמי הילדים ולעולם הקוסמים בכלל, בכך שהציגה אותו לעולם.

http://www.imdb.com/title/tt0241527/?ref_=fn_al_tt_1

 

· "היוקרה" – סרט משנת 2006. הסרט מתרחש בסוף המאה ה19 ומתאר שני קוסמים אשר מתחרים ביניהם על מעמד הקוסם המוכשר בלונדון. סרט זה הינו סרט הקוסמים האהוב עליי וזאת גם בשל שני השחקנים האדירים שמככבים בו, יו הקמן וכריסטיאן בייל (כמובן שגם לסקארלט ג'ונהסון יש מקום של כבוד). אך בעיקר בשל העובדה שהסרט מדבר על ההקרבה שקוסם טוב צריך לעשות. אחד הקטעים החזקים בסרט מתרחש כאשר הקוסמים נשלחים לראות מופע קסמים של איש סיני זקן, אשר מעלים אקווריום משולחן. הדרך לעשות זאת? הזקן סוחב תמיד בין רגליו אקווריום מלא במים וזאת ההקרבה שלו.

http://www.imdb.com/title/tt0482571/?ref_=fn_al_tt_1

 

· "האשליה" - סרט יחסית חדש משנת 2013 בו קבוצה של קוסמים מתאחדת ומבצעת קסמים פליליים, כגון שדידת בנקים בהופעה חיה, קסמים אשר גורמים לFBI לרדוף אחריהם ולנסות לעצור אותם. היופי בסרט זה נובע מהניגוד המוחלט בין עולם השוטרים לעולם הקוסמים, מה שמכריח את כוחות החוק לנסות ולהבין את עולם הקסמים ואת הדרך בהם הוא עובד ובדרך מלמד גם אותנו הצופים מספר קסמים מעניינים ויצירתיים.

http://www.imdb.com/title/tt1670345/?ref_=fn_al_tt_1

 

כקוסם בימי הולדת יוצא לי לפגוש הרבה ילדים שמספרים לי על כך שגם הם קוסמים ובעלי ערכות קסמים משלהם. אני מניח שהרבה מהעניין שלהם בקסמים וקוסמים נובע מהסרטים, הספרים ושאר היצירות הקסומות בעולמנו, אני מאמין גם שכקוסם ביום ההולדת אני מהווה לפעמים את החשיפה הראשונית לעולם המופלא של הקסמים וזו מחשבה שמאוד משמחת אותי. בנוסף לפי הפופולאריות של סרטי וספרי הקסמים נראה שלא רק ילדים אוהבים קוסמים אלא שכולנו מתעניינים בקוסמים, פשוט עם עוד קצת עלילה ופלפל מסביב.

 

חן הקוסם הינו קוסם לילדים כבר 15 שנה, נשוי ומתגורר בתל אביב.

 

לחזרה לבלוג של חן הקוסם - לחצו כאן

 

סקירה של סרטי קוסמים
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page

להזמנות ובירורים התקשרו

0546562665