איך לבחור מפעיל\קוסם ליום הולדת

 

 

הורה שמבקש למצוא היום מפעיל ליום ההולדת של בנו\בתו מוצא תוך כדי חיפוש באינטרנט היצע גדול של מפעילים, מגוון רחב מאוד של אפשרויות להפעלה וטווח מחירים משתנה הנע בין 500 ₪ ל1400 ₪ והכול בשביל מסיבת יום ההולדת לילדי הגן\הכיתה של ילדיו הקטנים.

במצב זה קשה מאוד להורים לדעת איזה מפעיל כדאי לבחור, קוסם, ליצן, הפעלת בועות או הפעלת פיראטים. גם לאחר שהחלטנו איזה סוג הפעלה אנחנו בוחרים (להרחבה ראו "7 טיפים ליומולדת מוצלח")  עדיין קשה לבחור בין המפעילים השונים באותו התחום.

 

במאמר זה אנסה למקד את השאלות החשובות בבחירת מפעיל ליומולדת ולתת כלים אשר יעזרו בבחירת המפעיל הנכון לאחר שהתמקדתם כבר בסוג מסוים של מפעיל.

כדי לפשט את המאמר אבחר בתחום של קוסמים ליום הולדת, תחום אשר בו אני עוסק בעצמי, אך ניתן להשליך ממנו גם על מפעילים אחרים.

כאשר אתם מתלבטים בין קוסמים ליומולדת עליכם לבדוק עמו את השאלות הבאות:

 

 • ניסיונו של הקוסם -

 

כמה שנים הוא עוסק במקצוע ומה מידת הניסיון שלו כקוסם בימי הולדת? כמובן שנתון זה הוא נתון שלא ניתן לבדיקה ואימות על ידכם, עם זאת, ניתן להסיק גם מגילו של הקוסם את כמות הניסיון שלו. לצורך העניין קוסם בגיל 18 הוא ככל הנראה פחות מנוסה מקוסם בגיל 30. בנוסף ניתן וצריך להתרשם במהלך השיחה עמו מבגרותו ומקצועיותו.

 

 • מהי מהות המופע אותה הוא מעביר?

      בתוך שאלה זו קיימות מספר תתי שאלות, שחלקן טכניות וחלקן מהותיות:

 • משך המופע (חשוב לוודא את הזמן הנטו של המופע ולא את אורך היומולדת ברוטו).

 • אופן הניהול של המופע – האם הילדים יושבים מול הקוסם? האם מתבצעות הפסקות במהלך המופע? האם הוא אחראי לנהל את כל יום ההולדת, כולל קבלת הילדים, טקס העוגה ופרידה מהילדים.

 • מידת שיתוף ילד\ילדת יום ההולדת במופע – חשוב לוודא כי הקוסם או המפעיל נותנים מקום משמעותי לילדי יום ההולדת, יעצימו ויחזקו אותם.

 • מהו המסר שעובר במופע – האם מדובר במופע בידורי נטו או שמא קיים מסר נוסף שהוא גם חינוכי?

 

 • הגברה –

 

אלמנט ההגברה הוא אלמנט חשוב ומשמעותי לכל הפעלה לילדים. אני יכול להגיד בוודאות שמופע לילדים יכול לקום ולפול על הגברה לא טובה. ברגע שהילדים לא מצליחים לשמוע את המפעיל הם מתחילים לאבד עניין ובעצם להתעסק בדברים אחרים שכן מעניינים אותם. גם במופע של קוסם לילדים, מופע שהוא וויזואלי יש חשיבות גדולה לנושא ההגברה ואני ממליץ לבדוק שאכן יש הגברה איכותית וטובה ואפילו כי קיים גיבוי כלשהוא למערכת. 

 

 • מספר המפעילים שמגיעים –

 

מבחינה זו קיים כמובן יתרון לקוסם\מפעיל אשר מגיע ליום ההולדת עם עוזר. במקרה של קוסם זה מאפשר לו מרחב לארגן את הקסמים ומקל עליו את העבודה מול הילדים. עם זאת יש לזכור כי מדובר בפונקציה של מחיר וכי מפעיל נוסף משמעותו תוספת של כמה מאות שקלים. אני לדוגמא עובד לרוב ללא מפעיל עוזר ומצליח להתמודד גם עם כמות גדולה של ילדים. ובכל זאת כאשר אני מופיע ליותר מ40 ילדים, אני תמיד דואג להגיד להורים כי מדובר ביום הולדת גדול יחסית וכי ייתכן שאזדקק לעזרתם בארגון הילדים, זאת על מנת לחסוך הבאת מפעיל עוזר.

 

 • האם ניתן לבצע את ההפעלה\ההופעה במרחבים שונים –

 

יש לוודא עם הקוסם\המפעיל שהוא יכול לקיים את ההפעלה בתוך מרחב קטן כגון סלון סטנדרטי, בהתאם יש לוודא כי הוא יכול לקיים הפעלה שנעשית מחוץ לבית, בפארק או בגינה. יש לקחת בחשבון שיום הולדת שנערך בחוץ ידרוש גם מכם אחריות גדולה יותר, כיוון שהילדים מטבעם אוהבים לרוץ ויותר קשה להשיג את תשומת לבם במרחבים גדולים.

 

 • המלצות–

 

כמובן שהמלצה ממקור ראשון היא הדבר הכי טוב שניתן לקבל על כל מפעיל, ניתן לשם כך להשתמש גם ברשתות החברתיות ולהעלות פוסט שמבקש המלצה אישית על מפעיל. בנוסף ניתן לבדוק את ההמלצות שקיימות באינטרנט על המפעיל, אם באתר ואם בדף הפייסבוק שלו. 

 

 • חומר שיווקי –

 

חומר שיווקי של מפעיל לימי הולדת יכול לעזור לנו לגבש את הרושם ממנו. ניתן להסתכל על סרטוני וודיאו, תמונות וכל חומר אחר שהוא מנגיש לנו ויותר מכך, ניתן ואף חשוב לתת לילדים עצמם לראות את החומר השיווקי ולראות איך הם מגיבים אליו. 

 

אסכם ואומר כי בחירת מפעיל ליום הולדת היא אכן בחירה לא קלה אך אני חושב שבעזרת שאלות אלו ניתן לצמצם, לגבש את ההחלטה ולבחור מפעיל מוצלח.

 

מקווה שעזרתי!!! שיהיה בהצלחה!!!

 

לחזרה לבלוג של חן הקוסם - לחצו כאן

 

איך לבחור מפעיל ליום הולדת
 • Wix Facebook page
 • Wix Twitter page
 • Wix Google+ page

להזמנות ובירורים התקשרו

0546562665