גם אתם יכולים, הפכו בעצמכם לקוסמים - חלק ב

 

במאמרי הקודם דיברתי על 3 קסמים אותם ניתן לבצע באמצעות חומרים וחפצים הקיימים בכל בית וכך להפוך בעצמכם לקוסמים. במאמר זה אנסה לסקור עוד מספר קסמים, טריקים ועובדות מדעיות היוצרים אפקט חזותי ומרהיב ויבססו את מעמדכם כקוסמים. אם גם אתה/את מעוניין להיות קוסם לילדים או קוסם ליום הולדת, זו בהחלט יכולה להיות התחלה.

 

ערבוב צבעים – קסם זה מתבסס על עיקרון עליו דיברתי במאמרי הקודם, הוספת סבון כלים למים. הפעם לוקח הקוסם צלוחית עם קצת חלב ומטפטף אליה מספר טיפות של צבע מאכל בצבעים שונים. לאחר מכן שופך הקוסם טיפה של סבון כלים לתוך המים ו... מדהים הצבעים מתערבבים בעצמם בצורה חזותית מרשימה מאוד – שווה לנסות.

דרך מעניינת לעשות את הקסם היא לאפשר לילדים לנסות ולערבב בעצמם את הצבע ואז להראות איך אתם כקוסמים יכולים לעשות את זה בלי שום מאמץ אלא פשוט ע"י הכנסת אצבע לתוך החלב ואפילו בלי להזיז אותה. על מנת לעשות זאת מרחו מעט סבון כלים על האצבע מבלי שהילדים יראו ואז תכניסו את האצבע לתוך החלב. סבון הכלים ישנה את הצפיפות של החלב וישאיר את הרושם שמדובר בעבודתו של קוסם אמיתי.

 

אס זוכה קינג בוכה – הקסם הבא מבוסס על משחק הרמאות הידוע עם שלושת קלפי המלוכה. הפעם ייעשה זאת הקוסם באמצעות שלוש קופסאות גפרורים. הקוסם מראה לילדים כי שתי קופסאות גפרורים הן ריקות ואת השלישית הוא מנענע על מנת שישמעו את הגפרורים בתוכה. לאחר מכן משחק הקוסם עם מיקום הקופסאות ושואל איפה הקופסא המלאה. אולי כבר ניחשתם, לא משנה מה יגידו הילדים הם יטעו כל פעם, למעשה כל הקופסאות ריקות.

איך אם כן מתבצע הקסם הזה? הטריק הינו בהחבאת קופסת גפרורים מלאה אחת בזרועו של הקוסם וע"י כך נוצר אפקט הרעש. המלצה שלי היא להשתמש בקופסאות גפרורים גדולות, הן יותר מרשימות וברורות. בנוסף מומלץ לבצע את הטריק פעמיים או שלוש ולא יותר מכך, לאחר מכן ניתן לחשוף את העובדה שכל הקופסאות ריקות וכך להשאיר את הילדים מודהמים.

 

טפלתיה עם צבעי פנדה – קסם נוסף אותו ניתן לבצע בקלות ובפשטות וכך להפוך לקוסם יום ההולדת של ילדכם הינו באמצעות שימוש בצבעי פנדה. הקוסם מחזיק מאחורי גבו מספר צבעי פנדה ומבקש ממתנדב לקחת ממנו את כל הצבעים, לבחור צבע אחד ולשים לו אותו ביד. אז מתרכז הקוסם ומנסה לנחש איזה צבע הונח בידיו (כשזכור נמצאות כל הזמן מאחורי גבו) הקוסם מחזיר את הצבע למתנדב ומבקש ממנו לערבב אותו ביחד עם שאר הצבעים. בשלב זה פונה הקוסם למתנדב ומנסה לנחש את הצבע שבחר ע"י שימוש בכוחות הטלפתיה שלו. ניתן להשתמש בקצת משחק ותיאטרליות כדי להגביר את האפקט הקוסמי, לגעת בצבעים השונים ולהיראות כאילו אתם מתבלטים ומתקשים. לבסוף בחרו את הצבע הנכון. הטריק? אולי ניחשתם, מדובר הרי בצבעי פנדה, משמע יש בידכם את אמצעי הזיהוי הטוב ביותר כדי לדעת מה בחר המתנדב. בזמן שאתם מחזיקים את הצבע מאחורי גבכם, השתמשו בו על מנת לצבוע קצת את הציפורן שלכם, כל מה שנותר לכם עכשיו הוא להסתכל בציפורן ולדעת מהו הצבע שנבחר.

 

בלון חסין אש – קסם זה הינו קסם קצת מסוכן כיוון שהוא דורש שימוש בנר ועל כן יש לעשות אותו אך ורק בעזרתם ובהשגחתם של מבוגרים. הקוסם מציג בלון מנופח ונר דולק. לאחר מכן מקרב הקוסם את הבלון לנר הדולק ואף נוגע בנר עם קצה קצהו של הבלון. הבלון יישאר מנופח ולא יתפוצץ. הטריק? לפני שאתם מנפחים את הבלון, מלאו בו קצת מים. במצב זה הבלון הנר רק יחמם את המים ועד שאלו לא יגיעו לטמפרטורה גבוהה הם ימשיכו לקרר את הגומי של הבלון ולמנוע את התפוצצותו.

 

הקסם האחרון שאלמד במאמר זה יאפשר לכם להראות כוחות קינטיים קסומים. הקסם מתבצע כאשר הקוסם לוקח קש לשתיה ומאזן אותו על פקק של בקבוק שתייה. לאחר מכן מקרב הקוסם את האצבע שלו לקש ו...קסם, הקש זז ומתקרב לכיוון האצבע שלו. ניתן לבצע גם לצד השני ועדיין הקש ימשיך ויעקוב אחריי האצבע של הקוסם.

הטריק בקסם זה מתבסס על חשמל סטטי. לפני שאתם מניחים את הקש על הבקבוק שפשפו אותו מעט על בגדיכם וכך הטעינו אותו בחשמל סטטי. כאשר תקרבו את האצבע לקש הוא יזוז בהתאם למיקום האצבע שלכם ויוכיח את העובדה שיש לכם כוחות קסם.

 

עד כאן למאמרי זה. מקווה שנהנתם מהקריאה וקיבלתם מספר כלים באמצעותם תוכלו גם אתם לבצע קסמים לילדים ולהפוך לקוסמי יום ההולדת של ילדכם.

עד הפעם הבאה...

 

חן הקוסם הינו קוסם לילדים בעל 15 שנות ניסיון, נשוי וגר בגבעתיים.

 

לבלוג של חן הקוסם - לחצו כאן

 

גם אתם יכולים, הפכו בעצמכם לקוסמים
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page

להזמנות ובירורים התקשרו

0546562665